Wizyta u króla w ramach edukacyjnego projektu Nie mogło zabraknąć wizyty w progach królewskiego pałacu w Wilanowie podczas tegorocznych wyjazdów, które odbywają się w ramach projektu pn. Edukacja na szlakach Mazowsza 2024 – warsztaty i wycieczki dla dzieci i dorosłych. Na jego uczestników czeka jeszcze wiele ciekawych przygód.
Tegoroczny projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza polega na zorganizowaniu serii warsztatów edukacyjnych dla młodych mieszkańców Mazowsza i ich opiekunów, a wyjątkowym elementem jest organizacja serii wycieczek autokarowych szlakami Mazowsza. Ich uczestnicy mają możliwość poznać historię, kulturę i tradycję miejsc, do których się wybierają. W ramach realizacji projektu zorganizowane zostanie w sumie aż sześć wycieczek autokarowych. Pierwsza grupa zainaugurowała turystyczny cykl wypraw po zakątkach województwa w środę, 10 lipca, gdy odwiedziła warszawski ogród zoologiczny.
W środę, 17 lipca, kolejna grupa uczestników projektu uczestniczyła w niesamowitym rejsie przez historię. Poznała historię i zakamarki Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, zachwycała się przygodami, które przeżywał władca wraz z Królową Marysieńką, jego jedną z najbardziej zaufanych osób. Dowiedzieli się, że Królowa pomogła mu zdobyć koronę. Była fantastyczną żoną i matką, a jednocześnie zmyślnym politykiem. Zajęcia historyczne przeplecione były spotkaniem przyrodniczym, grą terenową oraz jedynymi w swoim rodzaju warsztatami podstaw tańca dawnego.
Wycieczki autokarowe są bezpłatne dla jego uczestników, realizator zadania, oprócz transportu, biletów wstępu do punktów, które odwiedzają uczestnicy, zapewnia również m.in. ubezpieczenie oraz całodzienne wyżywienie (z drugim śniadaniem oraz ciepłym posiłkiem włącznie).
Grupa uczestników zadania wybierze się jeszcze:
– do Teresina/Niepokalanowa (m.in. Muzeum Strażackie, 5 sierpnia),
– do Kozienic i Królewskich Źródeł (30 lipca),
– do Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie (Mazowiecki park Krajobrazowy) oraz Góry Kalwarii (23 lipca),
- do Warszawy (we wrześniu do Centrum Nauki Kopernik).
Szczegółowy harmonogram każdej wycieczki można poznać dzwoniąc pod nr tel. 606 717 041 lub wysyłając wiadomość na adres mailowy: biuro@sgr24.pl..
Udział we wszystkich wydarzeniach dla jego uczestników jest bezpłatny. Za realizację projektu odpowiada Stowarzyszenie Gramy Razem, a odbywa się ono w ramach realizacji zadania z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.
|
Data: 2024-07-18 10:45:32 | Kategoria: Inne / Pozostałe | Odwiedzin: 534
|
|
|
|
|